LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Užgesintas gaisras Kavarsko girininkijoje esančiame Paraisčio durpyne 2013.07.09

   Šiandien, liepos 9 d., Kavarsko seniūnijoje, Paraisčio durpyne, vyko  imituojamo gaisro gesinimas. Šias mokomąsias pratybas organizavo Utenos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. „Gaisrą“ gesino Utenos  priešgaisrinė gelbėjimo komanda, Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei Anykščių rajono ugniagesių tarnybos komandos. Jiems talkino Lietuvos kariuomenės savanoriai. Stebėtojais buvo Anykščių rajono savivaldybės, Anykščių miškų urėdijos ir policijos komisariato atstovai. Esant ekstremaliai padėčiai, visos šios institucijos turėtų bendradarbiauti tarpusavyje, kad kuo greičiau būtų lokalizuotas ir užgesintas gaisras.

   Pratybos prasidėjo imituotame  štabe, kur dalyviams buvo priminta apie durpynų  gesinimo specifiką, pristatyta gesinimo schema. Jiems buvo priminta, kaip turi elgtis priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, miškų urėdija, savivaldybė, kariuomenė susidarius ekstremaliai padėčiai. Paraisčio durpyno direktorius įspėjo, kad gaisro gesinimo metu yra pavojus užklimpti priešgaisriniams automobiliams. Todėl durpyno traktoriai buvo paruošti priešgaisrinių automobilių traukimui.

   Po instruktažo buvo uždegtos dūmadėžės – paleisti tiršti imitaciniai dūmai. Po trejeto – ketverto minučių Anykščių miškų urėdijos automatinės antžeminės miško gaisrų stebėjimo sistemos (AAMGSS) operatorius pranešė, kad sistema užfiksavo kylančius dūmus – gaisrą Paraisčio durpyne. Gavus pranešimą apie pastebėtą gaisrą, buvo pradėta organizuoti gaisro gesinimą.

    Buvo imituojamas didelis gaisro židinys, todėl vanduo gesinimui buvo tiekiamas naudojant siurblinę stotį – 1987 metų gerai prižiūrėtą mašiną su rusiško tanko varikliu, kuri siurbė vandenį iš melioracijos griovio ir dviem magistralinėm vandens linijom jį tiekė į paskirstymo punktus, kuriuose magistralinė linija šakojosi į smulkesnes vandens žarnas. Taip vanduo pateko į vadinamuosius švirkštus, iš kurių aukšto slėgio vandens čiurkšle gesinamas gaisras. Įdomu tai, kad mašina – siurblinė per valandą sudegina apie 60 l dyzelino.

   Išvynioti ir išdėstyti  didelio skersmens priešgaisrines  vandens žarnas gaisrininkams padėjo Lietuvos krašto apsaugos svanoriai. Pasirodo, šis darbas reikalauja daug darbo rankų: šiuo atveju gaisro židinys nuo vandens šaltinio buvo nutolęs apie 800 m, tačiau pasitaiko atvejų, kai vandens tiekimo liniją reikia tiesti net 2 km. Tam atvejui, jei žarna truktų, prie kiekvieno žarnų sujungimo buvo palikta po savanorį, kad reikalui esant, gedimas būtų operatyviai sutvarkytas.

   Tiesiant vandens žarnas, pasitvirtino Paraisčio durpyno direktoriaus įspėjimas – vandens žarnas vežantis automobilis įklimpo drėgnose durpėse.  Būta ir kitų nesklandumų – tiekiant vandenį sutrūko viena kita vandens žarna, tačiau vanduo pasiekė švirkštus ir gaisrininkai sėkmingai užgesino menamą gaisrą.

   Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas O. Kovalskis sakė, kad šios mokomosios pratybos skirtos ne tik prisiminti gaisrų gesinimo taktiką, tačiau ir paskatinti glaudesnį įvairių institucijų bendradarbiavimą kilus ekstremalioms situacijoms. Tuo pačiu, buvo patikrinta gaisrininkų turima technika, kuri jau skaičiuoja  keletą ir daugiau dešimtmečių. Gaisrininkai šią techniką privalo tikrinti kasmet. Pasibaigus pratyboms skania kareiviška koše dalyvius vaišino krašto apsaugos savanoriai.

 Teksto ir nuotraukų autorė Irma Žukauskaitė

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design