LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Studentai iš Kazachijos Anykščių miškų urėdijoje 2013.06.17

Šių metų birželio 14 d. tuzinas studentų iš Kazachijos Nacionalinio žemės ūkio universiteto atvyko į Anykščių miškų urėdiją.  Svečiai aplankė Mikierių girininkiją ir Pavarių medelyną. Ekskursijos metu buvo supažindinti su miškininkavimo ir medžioklės tradicijomis Lietuvoje.

Studentai iš Kazachijos Lietuvoje, Aleksandro Stulginskio universitete (ASU), vieši jau gerą savaitę. ASU yra pasirašęs tarpuniversitetinę bendradarbiavimo sutartį su Kazachijos Nacionaliniu žemės ūkio universitetu ir laikas nuo laiko ASU studentai nuvyksta į svečius pas kazachus, o šie pas mus į Lietuvą.

Praėjusį penktadienį miškininkystės ir medžioklystės pirmo kurso magistrantai, studentai iš svečios šalies, lydimi ASU Miškų ir ekologijos fakulteto doktorantės Jurgitos Baranauskaitės, atvyko į Anykščių miškų urėdiją. Pirmoji ekskursijos dalis vyko Mikierių girininkijoje. Ten girininkas L. Trumpickas aprodė svečiams „Danielyną“, pagal projektą „Viešosios vandens turizmo infrastruktūros sukūrimas saugomose teritorijose“ įrengtas poilsiavietes. Urėdas ir girininkas supažindino svečius su Lietuvos miškų ūkio sistema, jos organizacija. Studentai iš svečios šalies pasirodė esą labai žingeidūs: urėdijos darbuotojus apipylė gausybe klausimų apie kirtimų rūšis, saugomas teritorijas, miške gyvenančius gyvūnus, taip pat apie lietuviško gyvenimo tradicijas.

Aplankę Mikierių girininkiją studentai nuvyko į Pavarių medelyną. Ten medelyno viršininkas R. Juozapavičius kazachams aprodė neseniai pradėtas eksploatuoti  sodmenų sandėliavimo ir rūšiavimo patalpas, produkuojantį medelyno plotą. Studentai ypač domėjosi auginamomis rūšimis, jų išauginimo laiku, laistymo sistema. Jie liko maloniai nustebę, nes pas juos medelynai paprastai būna tik apie 1 ha ploto.

Įdomu tai, kad atvykusioje studentų grupėje visos panelės studijuoja medžioklystę, o vaikinai – miškininkystę. Kazachijoje miškai sudaro tik 3 – 4 proc. šalies teritorijos.

Tekstas ir nuotraukos Irmos Žukauskaitės

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design