LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Šių metų kino festivalio „Nepatogus kinas“ Žalioji programa skirta miškų klausimams 2014.09.11

 Šiemet spalio 23 – lapkričio 16 d. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Alytuje ir Marijampolėje jau aštuntus metus iš eilės įvyks didžiausias šalyje dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu: visi festivalyje rodomi dokumentiniai filmai kelia su žmogaus teisėmis, lygybe, darniu vystymusi, aplinkosauga ir kitomis temomis susijusius klausimus. Šių metų  "Napatogaus kino" Žalioji programa bus skirta miškų klausimams.

 Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Tai nekomercinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, nes kiek verta mokėti už bilietą į kiną apsisprendžia patys žiūrovai. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, “Nepatogus Kinas” kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje.


Tradiciškai festivalio filmų programa skirstoma į rubrikas. Per aštuonerius „Nepatogaus kino“ gyvavimo metus festivalio lankytojai ypač pamėgo tradicine tapusią „Žaliąją programą“, kuri kiekvienais metais skiriama kažkuriam aplinkosauginiam aspektui. Šiais metais rubrikoje rodomi filmai įvairiais aspektais palies miškų klausimą – individualias ir kolektyvines pastangas saugojant ir puoselėjant miškus, žmogaus ir miško harmoningo sugyvenimo svarbą bei miško reikšmę individo ir bendruomenių gyvenime.


„Būtent tokiu kampu programą pasukome todėl, kad pavyko susitarti dėl kelių labai įspūdingų filmų. Vien ko vertas filmas „Miško daina“ (angl. „Song from the Forest“) – praėjusių metų prestižiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje pelnęs vieną pagrindinių prizų. Iš viso programoje planuojame parodyti 5 naujausius dokumentinius filmus.“ – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.


Festivalio direktorius džiaugiasi, kad prie „Žaliosios programos“ prisijungia šalies miškininkai. „Kreipėmės į Generalinę miškų urėdiją (GMU) ir šalies miškų urėdijas pristatydami festivalio idėją bei šių metų „Žaliosios programos“ temą. Valstybinių miškų pareigūnai pritarė „Žaliosios programos“ tikslams - pristatyti festivalio žiūrovams įvairias miškosaugos problemas gvildenančius filmus, supažindinti žiūrovus su miškų priežiūros ir atkūrimo aktualijomis bei pabrėžti miško svarbą Lietuvos gyventojui. „Žaliosios programos“ filmus pristatysime įvairių Lietuvos miestų gyventojams bei surengsime keletą diskusijų miškosaugos temomis“, - sakė G. Andriukaitis.


Daugiau apie festivalį „Napatogus kinas“ sužinosite apsilankę puslapyje www.nepatoguskinas.lt. Informacijos apie Generalinės miškų urėdijos bei šalies miškų urėdijų veiklą rasite tinklapyje www.gmu.lt

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design