LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Privačių miško savininkų laukia naujas mokestis 2014.12.05

  Gruodžio 3 dieną Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip privačių miškų savininkai turės mokėti nuo kitų metų jiems įsigaliosiantį 5 proc. dydžio mokestį už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

 „Šie atskaitymai bus įtraukiami į valstybės biudžeto pajamas ir naudojami bendrosioms miškų reikmėms finansuoti – miškų inventorizacijai, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams, masinių ligų ir kenkėjų židiniams likviduoti, miško keliams įrengti ir prižiūrėti, privačių miškų savininkams konsultuoti ir mokyti“- vardijama Vyriausybės patvirtintoje tvarkoje, kurią posėdyje pristatė Kęstutis Trečiokas, aplinkos ministras.

Nustatyta, kad smulkieji fiziniai miškų valdytojai mokestį mokėtų už kalendorinius metus, o juridiniai miškų valdytojai, nuolat vykdantys veiklą ir parduodantys medieną, mokestį mokėtų kiekvieną mėnesį. Tokiu atveju fiziniai asmenys mokestį už 2015 metus privalės sumokėti iki 2016 m. vasario 1 d., o kas mėnesį atsiskaitantys juridiniai asmenys susimokėti turėtų ne vėliau kaip per pusantro mėnesio pasibaigus mokestiniam laikotarpiui (atitinkamam mėnesiui).

Būtent dažni atvejai, kai privačių miškų savininkai, ištraukdami ar išveždami medieną, suniokoja miško kelius ir jų netaiso, lėmė sprendimą juos apmokestinti papildomu 5 proc. dydžio tarifu. Valstybinių miškų urėdijos savo ruožtu minėtoms priemonėms įgyvendinti atseikėja 15 proc. dydžio mokestį.

Nors ministrai trečiadienį tik patvirtino Seimo priimto įstatymo įgyvendinimo tvarką, posėdyje dalyvavęs Lietuvos miško savininkų asociacijos vadovas Algis Gaižutis bandė paveikti ministrus ir ypač Premjerą Algirdą Butkevičių. Jis įrodinėjo, esą privatininkai yra apmokestinti apyvartos mokesčiu, kuris didina mokesčių naštą ir diskriminuoja juos kaip atskirą socialinę grupę bei veda į šešėlį.
„Technologinės medienos kaina yra 80 litų. Jos gamybos sąnaudos - 40-50 litų, transportavimas - 30-40 litų, 15 proc. gyventojų pajamų mokestį reikia sumokėti jau dabar, dar 5 proc. miško savininkas turės primokėti, kad užsiimtų ūkine veikla. Tai kokia ekonominė logika? Tai ves arba į šešėlį, arba į veiklos sustabdymą", - tikino A. Gaižutis.

Vyriausybės teisininkai savo ruožtu pabrėžė, kad minėtas 5 proc. dydžio apmokestinimas neatitinka visų apyvartos mokesčio požymių ir juo nėra laikytinas, tai esą buvo patvirtinta dar priimant įstatymą.
„Mes, kaip privačių miškų savininkai, nesame prieš mokestį, bet mes norėtume didesnio aiškumo, kaip šis mokestis bus surenkamas ir kam jis bus skiriamas. Kol kas iki šios dienos nėra aiškumo", - sakė Privačių miškų savininkų asociacijos pirmininkas Aidas Pivoriūnas.
Pateikti detalesnę analizę, kaip bus surenkamas privačių miško savininkų mokamas mokestis, Valstybinė mokesčių inspekcija ir Aplinkos ministerija įpareigotos iki rugsėjo 30 d.
Ministerijai pavesta parengti ir Bendrųjų miško ūkio reikmių finansavimo programos projektą, kuris detalizuotų surinktų lėšų panaudojimą.

 

Delfi.lt, Grynas.lt, verslozinios.lt, alfa.lt, ELTA, 2014 m. gruodžio 3 d.

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design