LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Nenukirsta eglutė gali tapti įspūdingu gamtos kūriniu 2014.12.18

 Jei ateinančiais metais pasodintumėte eglės sodinuką, iš jo užaugusią eglutę Kalėdoms galėtumėte papuošti tik po kelerių metų. Per 4-6 metus eglutė pasistiebtų nuo metro iki pusantro. O tokio vidutinio dydžio eglės prieš Kalėdas yra pačios populiariausios.

Pabandykite įsivaizduoti, kad jūsų pasodinta eglutė galėtų išaugti iki 50 metrų aukščio ir gyvuoti iki 200 metų. Negali būti? Gali. Lietuvos miškuose auga ne viena įspūdinga ir išvaizda, ir amžiumi eglė.

Storiausia eglė, kurios kamieno apimtis siekia 3,89 metrų, ošia Renavo dvaro parke (Mažeikių rajone), o aukščiausia eglė, kurios ūgis beveik kaip trys penkiaaukščiai namai – 42 metrai, auga Dzirmiškių miške, Alytaus rajone. Ar galite atspėti, kiek joms metų? Spėjama, kad storiausios eglė amžius – apie 150 metų, o aukščiausios – apie 90 metų. Iš viso Lietuvoje yra aštuonios valstybės saugomos eglės, kurios išsiskiria savo aukščiu, storiu, įdomia kamieno struktūra.

Siekiant, kad Lietuvos miškuose tokių įspūdingų medžių augtų daugiau, žmonės kasmet raginami pasvarstyti, kaip papuošti namus prieš Kalėdas: pasirinkti dirbtinį medį, įsigyti eglutę, augančią vazone ar nukirstą miške, o gal tausoti gamtą ir parsinešti tik šaką?

Prekybininkai teigia, kad kasmet parduodama vis daugiau dirbtinių eglių. Tokį pasirinkimą lemia ir siekis sutaupyti, ir noras saugoti gyvąją gamtą. Tačiau dirbtinius medelius pasirinkę ir juos puošiantys žmonės pripažįsta, kad pasiilgsta tikros eglutės teikiamo miško kvapo ir jo kuriamo jaukumo.

Visi norintys parsinešti eglės kvapo, tai galėjo padaryti šiandien, gruodžio 18 d. Miškininkai jau surengė šeštąją kalėdinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ ir įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose nemokamai dalino eglių šakas.

„Juk ir nedidelė eglės šakelė į namus atneša miško kvapu dvelkiančią Kalėdų dvasią. Ypatingą šventinę nuotaiką kuria ne išpuoštos eglutės, džiaugsmą teikia ne dovanų gausa, o mes patys, mūsų nuoširdumas ir dėmesys artimiesiems, draugams“, – sako Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ siekiama paskatinti žmones tausoti gamtą, išsaugoti kuo daugiau medelių, padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai, populiarinti gamtosaugines idėjas, keičiant požiūrį į šventines tradicijas. Taip pat šia akcija siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes.

Miškininkai džiaugiasi, kad akcija tapo tradicine ir tęsiasi jau šešerius metus. Išdovanojamų eglių šakų kiekis nuo keliasdešimt tūkstančių išaugo iki šimto tūkstančių. Toks eglių šakų kiekis prilygsta maždaug tūkstančiui brandžių eglių, o tūkstantis tokių eglių – tai vienas hektaras eglyno, kuris buvo išgelbėtas nuo kirtėjų.

Puošdami namus Kalėdų eglute ir įtraukti į šventinį šurmulį žmonės dažnai nepagalvoja, jog miškas neteko dar vieno medelio. Dar liūdniau, kad šventėms praėjus, vos pora savaičių teikusios namams jaukią šilumą bei malonų miško aromatą, eglutės nukloja kiemus, gatves, patvorius arba sugrūdamos į šiukšlių konteinerius.

Miškininkai įsitikinę – vietoj eglutės papuošus jos šakas, galima ir medį išgelbėti, ir džiaugtis gyvos eglės žaluma bei kvapu.

Akciją globoją aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Akciją organizuoja Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija.

 

Jurgita Miškinytė
 

 

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design