LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Miško knygą paskaičius 2017.02.08

Nors laukuose kur ne kur jau juoduoja žemės kupsteliai, miške sniego stora ir padengta ledo pluta. Miško gyventojams, dar sunku patiems rasti sočius pietus. Norėdami padėti žvėreliams, jaunieji miško bičiuliai, JMB būrelio „Girinukas nariai pasiėmė skanėstų ir vyko į Troškūnų girininkijos mišką.

Mokiniai pririnko morkų, bulvių, burokėlių, obuolių... Miške, kartu su mokiniais, gyvūnus lankė ir Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta. Girininkas palydėjo mokinius iki vietų, kur maitinasi gyvūnai, taip pat aprodė ir kertines miško buveines. Girininkas papasakojo bičiuliukams, kam reikalingos buveinės, kas jose saugoma.

Bevaikščiodami miške, mokiniai kartu su girininku taip pat atpažino ir daug pėdsakų. Matė pavienius ir viso elnių būrio pėdsakus. Taip pat didelių ir mažų šerniukų išmintus takus. Daug pėdsakų paliko usūriniai šunys Troškūnų krašte vadinami jenotais. Buvo pastebėti ir mažesnių gyvūnų pėdsakai, žebenkšties, kiaunės ir voverės. Labai nustebino rasti žiemos miegu turėjusio miegoti barsuko pėdsakai. Gal prabudęs miško sinoptikas pranašauja šiltą žiemos pabaigą?

Pavaikščioję po mišką mokiniai užėjo pasisvečiuoti ir į Troškūnų girininkiją, kurioje įrengtas muziejus. Jame galima pamatyti pačius gyvūnus, kurių pėdsakai rasti miške.

Miško bičiulio žiemiški darbai atlikti, pėdsekystės žinios pakartotos ir įtvirtintos. Lieka laukti pavasario ir pradėti kalti inkilus sparnuotiems miško gyventojams.

2017 m. vasaris

Tadas Kusta

JMB būrelio „Girinukas“ narys

  
Nuotraukų autorė: mokytoja, JMBB "Girinukas" vadovė Rasa Gaidienė

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design