LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Medienos perdirbėjai sufleruoja, kaip užsidirbti papildomą milijardą 2013.05.07

Medienos perdirbėjai prašo keisti žaliavos pardavimo tvarką, kad pirmiausiai ja galėtų apsirūpinti realiai gamybą čia turinčios įmonės. Ir tik vėliau mediena būtų parduodama užsieniečiams.

Dabar esą susidaro kuriozinės situacijos – lietuviška žaliava išvažiuoja svetur, ten iš jos pagaminamos lentos, kurias perka Lietuvoje jų pristigusios Lietuvos įmonės.

Visa mediena iš valstybinių miškų dabar parduodama aukcionuose. Ir iškart visiems pirkėjams. Tuo metu aplinkinės šalys pirmiausiai leidžia apsirūpinti vietiniams perdirbėjams, jie nuperka 70-80-imt proc. visos žaliavos. Ir tik į likusią gali pretenduoti užsieniečiai, kurie toje valstybėje neturi gamybos, nėra įdarbinę žmonių. Tokių sąlygų seniai reikalauja ir Lietuvos perdirbėjai, praneša LRT televizijos naujienų laida „Panorama“.

„Mes perkame perdirbtą medieną iš lenpjūvių, kurioms trūksta žaliavos. Dėl to mes tik 30 proc. žaliavos apsirūpinam iš Lietuvos lentpjūvių. Ir perkam medieną iš Latvijos, iš Lenkijos netgi vežamės, kurie nusipirkę mūsų lietuviškus rastus perdirba ir vėl mums atgal į Lietuvą pardavinėja. Tai tiesiog yra, na, skausmingas dalykas“, – sako „Jūrės medis“ valdybos pirmininkas Ovidijus Jankauskas.

Perdirbėjų teigimu, žaliavą leidus pirkti pirmiausiai gamybą Lietuvoje realiai plėtojančioms įmonėms, būtų galima įdarbinti daugiau žmonių, padidinti eksportą, valstybė gautų daugiau mokesčių, nes sumos už išvežamą produkciją – daug didesnės nei už medienos žaliavą.

„Neišnaudojami gamybiniai pajėgumai pilnai ir sumažėja darbo vietų. Todėl, jeigu tai būtų išspręsta, galima būtų padidinti eksportą iš Lietuvos produktų, baldų ir kitų medienos, dar vienu milijardu litų. Kai, žinote, šiuo metu medienos eksportas yra apie 8 mlrd. Lt“, – skaičiuoja Medienos asociacijos prezidentas, „Grigiškių“ generalinis direktorius Gintautas Pangonis.

„Tą yra padariusi mūsų kaimynė Latvija, Estija, Lenkija ir net gi Švedija. Mes manome, kad tame pirmame raunde turėtų pirkt medieną tie, kurie turi gamybinius pajėgumus Lietuvoj“, – pritaria premjeras Algirdas Butkevičius.

Keisti aukcionų tvarką žadantis A. Butkevičius sako gavęs patikinimą, kad perdirbėjai ateity viename iš rajonų pastatys naują gamyklą su tūkstančiu darbo vietų.

Kol kas lietuviška mediena važiuoja ne tik į aplinkines šalis, bet ir į tolimas, pavyzdžiui, Kiniją. Anot perdirbėjų, kadangi kitose valstybėse aukcionuose parduodama maža medienos dalis, užsieniečiai veržiasi pirkti Lietuvoje. Tuo metu lietuviams apsirūpinti reikiamais kiekiais užsienyje – sudėtinga, nes be to, kad medienos lieka mažai, dar ir kaina būna didesnė, palyginti su pirmuoju pardavimo etapu vietiniams.

Irma Janauskaitė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba,

www.lrt.lt

2013 m. gegužės 7 d. 21:16

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design