LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
JMBB „Girinukas” nariai konkurso „Tiriamieji darbai miške” nugalėtojai 2015.06.12

Gegužės 20 dieną gausus jaunųjų miško bičiulių būrys atvyko į Kauną, Aleksandro Stulginskio universitetą, kur vyko respublikiniai konkursai „Tiriamieji darbai miške“ ir „Jaunimas Europos miškuose“.

Pirmoje konferencijos dalyje konkurso „Tiriamieji darbai miške“ dalyviai pristatė mokslinius darbus, apėmusius 2-3 mėnesių gamtos stebėjimus bei tyrimus. Konkurso organizatoriai sulaukė itin didelio jaunųjų miškininkų susidomėjimo ir gavo net 15 tiriamųjų darbų, iš kurių buvo atrinkti 8 geriausi, tarp jų pateko ir Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai: Simona Karaliūtė ir Rasa Žalytė bei Rokas Kusta ir Aurimas Bareikis. Rasa ir Simona pristatė „Žievėgraužio tipografo (Ips typographus) antros generacijos tyrimas (2013-2014 m.)” , o Rokas Kusta ir Aurimas Bareikis - „Paprastojo ąžuolo ir raudonojo ąžuolo jaunuolynų būklės tyrimas" tiriamuosius darbus. Mes turėjome galimybę savo darbus pristatyti viešai susirinkusiems renginio svečiams ir varžytis dėl pirmos vietos, kurios laimėtojai gaus kelialapį į tarptautinį jaunųjų miško bičiulių tiriamųjų darbų konkursą vyksiantį Rusijoje. Konkurso „Tiriamieji darbai miške“ laureatais tapo: Rokas Kusta ir Aurimas Bareikis „Paprastojo ąžuolo ir raudonojo ąžuolo jaunuolynų būklės tyrimas" (1 vieta) JMBB „Girinukas” Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija, Dalia Kančauskaitė „Žinduolių veiklos žymių ir elninių žvėrių pasiskirstymo tyrimai" (2 vieta) bei Emilija Obelienytė ir Erika Abramavičiūtė „Dažai iš miško" (3 vieta).

Lietuvoje kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojamas konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. YPEF - Young Peple in European Forests). Kiekviena valstybė respublikinio konkurso metu turi atrinkti tris geriausius savo šalies jaunuosius miško mylėtojus, kurie vyks į tarptautinį konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ etapą Rumunijoje. Lietuvoje dėl šios galimybės varžėsi net 7 komandos, tarp kurių buvo ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos JMBB Girinukas” komanda. Laimėtojais tapo: , Meilės Lukšienės gimnazijos JMBB Lūšiukai” (1 vieta), Kamajų Antano Strazdo gimnazijos JMBB „Žvorūnė“ (2 vieta) ir Raudonės pagrindinės mokyklos JMBB Ąžuoliukas" (3 vieta).

Visi konkursų dalyviai pakviesti į respublikinę jaunųjų miško bičiulių stovyklą Mūsų žalioji vasara”. Esame dėkingi mūsų būrelio globėjui Audriui Kustai, Troškūnų girininkijos girininkui, už pagalbą atliekant tiriamuosius darbus ir VĮ Anykščių miškų urėdijai už galimybę nuvykti į konkursus.

Rasa Žalytė

JMBB „Girinukas”narė

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design