LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Jaunųjų miško bičiulių "restoranai" paukšteliams 2016.02.02
<p> Tado Kustos nuotr.</p>

 Tado Kustos nuotr.

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos jaunieji miško bičiuliai, vadovaujami  mokytojos Rasytės Gaidienės,  dalyvauja respublikiniame konkurse „Žiemos žvėrelių ir paukščių puota“. Pasidžiaukime jaunųjų miško  draugų kūrybingais rašinėliais ir įdomiomis bei šiltomis nuotraukomis. Džiugu, kad vaikai, padedami mokytojų ir  tėvelių bei Troškūnų girininkijos miškininkų,  rūpinasi mūsų mažaisiais draugais.

Zylutė

      Šaltą, žvarbų ir  vėjuotą rytą pabudau nuo paukščių čiulbėjimo. Pagalvojau, jog jie džiaugiasi šiuo linksmu rytu, bet pažvelgusi pro langą pamačiau zylutes, šokuojančias baltu šaltu sniegu ir supratau, kad jos ieško sau lesalo. Žvilgtelėjusi dar kartą pastebėjau, kad po langu sniege guli sunkiai alsuojanti zylutė. Greit išbėgau laukan ir atsargiai paėmiau tą sustirusią zylę. Ji nesipriešino, tik pradėjo dar smarkiau alsuoti. Laikydama ją delnuose šildžiau savo kūno šiluma, tačiau akimirkai dingo jos lėtas alsavimas. Išsigandau ir  pradėjau verkti – taip buvo gaila vargšės zylutės. Tačiau įvyko stebuklas -  mano delnuose ji pradėjo šokčioti. Džiaugdamasi, kad zylutė gyva, paleidau į dangų, jog skristų pas savo draugus.

      Dėl to įvykio kitą rytą nusprendžiau su tėčiu pastatyti lesyklėlę ir sumeistruoti inkilėlį, kad silpnesniems paukšteliams būtų geriau.  Vos tik pripyliau grūdų -  į mano gamintą lesyklėlę atskrido pulkelis paukštelių, kurie pradėjo lesti grūdelius.

 

Gabrielė Skruzdytė 6 kl.

JMBB “Girinukas”

 

       Šių metų sausis buvo tikros lietuviškos žiemos mėnuo. Šaltukas spaudė, šerkšnas puošė medžius, paukšteliai ir žvėreliai traukė arčiau žmonių. Mano lesykloje per šalčius lašinukais vaišinosi didysis genys, bukučiai. Jiems nuskridus lašinukus aptūpdavo zylės, ne visada draugiškai. Išskleisdavo patinėliai sparnus ir vaikydavo kitus paukščius. Saulėgrąžas gliaudė didžiosios, mėlynosios ir pilkosios zylės. Maitinosi ir žaliukių porelė. Alksninukai lesė tujų sėklas. Svirbeliams patiko ant obels likę sušalę obuoliai. Paukšteliai per šalčius rasdavo maisto, o aš galėjau iš arti stebėti juos.

 

Tadas Kusta

JMBB „Girinukas“

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design