LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Jau šiandien miškininkai dovanos eglės šakas 2013.12.19

Artėjant šv. Kalėdoms kiekvienos šeimos namuose kyla vis daugiau rūpesčių, kokius patiekalus gaminti kalėdiniam stalui, kokias dovanas parinkti artimiesiems, kaip papuošti namus ir kokią eglę ar eglės šaką pasirinkti. Valstybinių miškų miškininkai kviečia visus prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir namuose puošti ne nukirstą eglutę, bet eglės šaką.

Generalinė miškų urėdija ir Aplinkos ministerija siūlo dalyvauti tradicija tapusioje akcijoje „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Akcija vyks gruodžio 19 dieną, nuo 13 valandos.

„Šia akcija skatiname saugoti gamtą ir norime prisidėti prie žmonių džiaugsmo sutinkant Šv. Kalėdas.  Be to, yra žmonių, kurie tiesiog finansiškai negali sau leisti įsigyti Kalėdų eglutės, o mes suradome galimybę jiems padėti. Tikimės, kad ši akcija atneš džiaugsmo ir įkvėps geriems darbams“, - teigia generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas.

Vis labiau populiarėjančios ir gamtą tausojančios eglės šakos yra puiki išeitis tiems, kuriems eglutė nebūtina. Iš eglišakių galima sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas, tinkančias ir Kalėdų stalui, ir kambario erdvei. Be to, generalinio miškų urėdo teigimu, ši akcija taip pat prisidės prie gamtos tausojimo ir padės kovoti su neteisėtai eglutes kertančiais žmonėmis.

„Pasitinkant Šv. Kalėdas svarbiausia ne puošiamų eglučių ar dovanų dydis, o buvimas su šeima, šventinė atmosfera. Tikimės, kad kartu su eglių šakomis žmonėms padovanosime ir dvasinės ramybės, jaukumo namams, šventinio džiaugsmo“, - linki Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.

„Skirtingai nei neteisėtai eglutes kertantys žmonės, miškininkai visada įvertina situaciją ir renkasi patį tinkamiausią variantą, kaip nepažeisti gamtos, bet kartu ir padėti žmonėms. Kiekvienas girininkas prieš Kalėdas savo administruojamuose miško plotuose apžiūri, kokios eglutės gali būti iškirstos, kad netrukdytų kitiems medeliams augti. Be to, nukertamos savaime užaugusios eglutės griovių, kelių sankasų šlaituose“, - pasakoja Šiaulių miškų urėdijos miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Juozas Daunys.

Išsamesnė informacija apie eglės šakių dalinimo akcijos vietas yra skelbiama Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje www.gmu.lt, taip pat ją gali suteikti artimiausia miškų urėdija.

Paimta iš "Lietuvos ryto"

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design