LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Grįžtantys paukščiai pajus, kad Lietuvoje jie laukiami 2014.03.25

Pasaulinę miškų dieną Vilniuje vyko pavasarinės šventės "Paukščiai grįžta namo" kulminacija - nuo ryto Kalnų parke buvo keliami inkilai grįžtantiems paukščiams, o po pietų Generalinėje miškų urėdijoje įvyko iškilmingas vaikų fotografijų konkurso laureatų apdovanojimas.

Žymaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko iniciatyva jau daugiau nei 90 metų kiekvieną pavasarį namo grįžtantys sparnuočiai mūsų šalyje sutinkami ypatingai - jiems iškeliama šimtai naujų namelių visose miškų urėdijose. Pernai įspūdingas įkurtuves paukščiai šventė dar ir Kauno zoologijos sode, šiais metais naujais namais džiaugiasi Vilniaus Kalnų parko gyventojai.

Į Kalnų parką nešinų inkilais susirinkusių vaikų veidai spindėjo džiaugsmu ir pasididžiavimu dėl to, ką nuveikė - patys ar padedami tėvelių, mokytojų, miškininkų, kurie ir darbais ir žodžiais skiepija meilę ir pagarbą gamtai. Klegėdami vaikai kabino inkilus grįžtantiems paukščiams. Miškininkai apskaičiavo, kad per šį pavasarį vykusias inkilų kėlimo šventes jų buvo pakabinta apie 3 tūkst.

Jau tradicinę inkilų kėlimo šventę kasmet organizuoja Generalinė miškų urėdija drauge su Aplinkos ministerija. Į šią veiklą ypač noriai įsitraukia vaikai, jaunieji gamtos bičiuliai.

Kad miškai ir jų gyventojai yra neatsiejama mūsų dalis, byloja ir tai, kad pernai Jungtinių Tautų asamblėja nusprendė kovo 21 dieną paskelbti Pasauline miškų diena.

Šiemet miškininkai pavasarį pasitiko ne tik tradiciniu inkilų kėlimu - 42-ose Lietuvos miškų urėdijose buvo organizuojamas vaikų fotografijų konkursas "Paukščiai grįžta namo". Vaikai buvo raginami fotografuoti gamtą ir pasistengti įamžinti gražiausius momentus. Kiekviena urėdija atrinko po, jų manymu, geriausią fotografiją, o Generalinės miškų urėdijos specialistams teko sunkiausias darbas - iš jų atrinkti dešimt geriausiųjų.

Vakar vykusio pavasario šventės "Paukščiai grįžta namo" baigiamojo renginio metu visi fotonuotraukų konkurso dalyviai ir jų vadovai pagerbti atminimo diplomais, o dešimties geriausių nuotraukų autoriai paskatinti dar ir vertingais prizais.

Vaikų nuotraukos Generalinėje miškų urėdijoje buvo eksponuojamos šventės metu, o vėliau paroda keliaus po Lietuvą.

"Šventė "Paukščiai grįžta namo", inkilų kėlimo diena - labai graži miškininkų iniciatyva. O ypač malonu man buvo šiandien Klanų parke matyti jaunosios kartos atstovus, išdidžiai nešančius ir kabinančius savo sukaltus inkilus, - susirinkusiesiems sakė renginio globėjas, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. - Be miškų aš negaliu įsivaizduoti Lietuvos, o be čia susirinkusiųjų - jaunųjų gamtos mylėtojų, jų pedagogų, miškininkų - mūsų miškai tikrai būtų prastesni ir skurdesni".

Renginio metu vyko ir Lietuvos miškininkystės šviesuolių apdovanojimo ceremonija. Už tautų bendrystės ryšių puoselėjimą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio taurė buvo skirta Čekijos valstybinės miškų direkcijos atstovui doc. Ladislavui Slonekui, kurio iniciatyva į čekų kalbą buvo išverta žymioji Antano Baranausko poema "Anykščių šilelis". Už nuopelnus miškininkystės srityje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio taurės įteiktos ir Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto prof. habil. dr. Edvardui Riepšui bei Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos Kačerginės girininkijos girininkui Kazimierui Balčiūnui.

DOVANA. Šventės "Paukščiai grįžta namo" globėjui aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui jaunieji gamtos mylėtojai bei miškininkai įteikė dovaną - ąžuolinį inkilą.

 

 

Aida Valinskienė
Respublika
2014 m. kovo 22 d.

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design