LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Giria – tautos istorijos liudytoja 2013.10.11

 Jaunieji miško bičiuliai svečiavosi pas Mikierių girininkijos miškininkus, lankė Šimonių girią. Apie šią malonią išvyką ir tai, kokius istorinius paminklus slepia giria, pasakoja JMBB "Atžalynas" vadovė: "Rugsėjo 23-ąją dieną mūsų mokyklos Jaunieji miško bičiuliai ir 7 – os klasės mokiniai vyko į Mikierių girininkiją. Girininkijos kiemelyje pasitiko mūsų miškininkai Daina ir Laimis Trumpickai. Pasveikinome savo miškininkus su profesine švente (trečiąjį rugsėjo šeštadienį švenčiama Miškininko diena), pasikalbėjome apie jų darbą miške ir miškui. Vėliau patraukėme į girios glūdumas.

Aplankėme istorines, pažintines Šimonių girios vietas. Vykome į Svėdasų girininkijos miškus, į partizanų žūties vietą šalia Priegodo ežero. Apie partizanų kovas Šimonių girioje papasakojo miškininkė Daina Trumpickienė. Čia, šalia Priegodo ežero (vietinių vadinamo „Priepodu“) buvo įkurtas Algimanto apygardos štabo bunkeris. 1949 m.  šio štabo vadu paskirtas A. Starkus-Montė. Jis ne kartą prasiveržė iš apsupties, tačiau 1949 m. lapkričio 1 dieną, sovietų kariams apsupus Algimanto apygardos štabą, po atkaklių kautynių, štabo vadas, pasitaręs su bendražygiais, susisprogdino. Žuvo vadas, keturi partizanai ir trys ryšininkės.

Miškininkai pakvietė į girios gilumą. Pamatėme girios glūdumoje stūgsančią Sukilėlių pušį. Sausa, išdžiuvusi senolė mena  net 1831 – 1863 metus ir tragiškas laisvės troškusių Lietuvos sukilėlių mirtis ant savo stiprios šakos (ant šios pušies šakos buvo kariami sukilėliai).

Grįžome į Mikierių girininkiją. Keliavome link Šventosios upės. Įveikę upę Mikierių tiltu (dar kitaip vad. Beždžionių tiltu), ėjome į Inkūnų kaimą. Grožėjomės nuostabia Inkūnų bažnyčia ir Atminties parke pastatytais medžio drožiniais nykstantiems girios kaimams atminti.

Graži ir prasminga buvo mūsų išvyka. Šį kartą pažinome girią kitaip – ne kaip gamtos karaliją, o kaip žmogaus istorijos tylią saugotoją. Supratome, kad ji visais laikais glaudė ne tik vabalą, paukštį, žvėrį..., joje visada  prieglobstį rado žmogus. Žmogus ir privalo girią mylėt ir saugot ateinančioms kartoms".

 

Virginija Macijauskienė

JMBB „Atžalynas“ vadovė

Viešintų pagrindinės mokyklos mokytoja

 

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design