LietuviųAnglų

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA       GENERALINĖ MIŠKŲ URĖDIJA

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Anykščių miškų urėdija

 
 

 

 Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Plačiau

 

 

 

 

Naujienos
tarp
Būsimieji čekų miškininkai lankėsi Anykščiuose 2014.06.18

Prieš metus Lietuvoje ir Anykščiuose svečiavosi miškininkystės ir medžioklystės studentai iš Kazachijos nacionalinio žemės ūkio universiteto. Šiemet urėdija ir vėl sulaukė svečių, tik iš kur kas arčiau – Čekijos miškininkystės akademijos Trutnov vidurinės mokyklos (ček. Česká lesnická akademie Trutnov) . Ši akademija įsikūrusi Trutnov mieste, netoli Čekijos – Lenkijos sienos.

Sekmadienį, birželio 15 d., svečiai iš Čekijos aplankė Anykščių krašto lankytinas vietas, o kitą diena susipažino su miškininkystės tradicijomis ir praktika Anykščių miškų urėdijoje. Po trumpo urėdijos miškų charakteristikos ir veiklos pristatymo, būsimi miškininkai susipažino su priešgaisrine miškų apsauga Lietuvoje automatinės antžeminės miško gaisrų stebėjimo sistemos (AAMGSS) operatoriaus darbo vietoje. Savo akimis galėjo pamatyti, kaip dirbama su šia sistema.


Toliau sekė ekskursija į Pavarių medelyną, kur medelyno viršininkas pristatė naudojamas sodmenų išauginimo technologijas. Kadangi svečiai domėjosi dirvos ruošimo būdais mūsų šalyje, Troškūnų girininkijoje buvo pademonstruotos atsodinimui paruošta dirva kirtavietėse. Be abejo apžiūrėtas miško muziejus bei girininkijos darbuotojų išpuoselėtas arboretumas.


Paskutinė ekskursijos urėdijoje stotelė – Mikieriai. Čia girininkas L. Trumpickas aprodė „Danielyną“, rekreacines girininkijos vietas. O kadangi yra sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti, tai su svečiais buvo nuvažiuota ir į mišką, kur būsimi miškininkai ir jų dėstytojai susipažino su neplynųjų kirtimų taikymu, savaiminiu miško atkūrimu, želdinių apsaugos ir kitomis ūkinėmis priemonėmis, vykdomomis mūsų šalyje. V. Maslinskas, Mikierių girininkijos pavaduotojas ir medžioklės žinovas, papasakojo apie medžioklės tradicijas ir medžiojamuosius gyvūnus.


Jau vakarėjant, po pilnos įspūdžių dienos, buvo susirinkta girininkijos pavėsinėje, kur bendravimą pratęsėme toliau. Kitą dieną čekai planavo apsilankyti Aleksandro Stulginskio universitete, vėliau aplankyti Kuršių Neriją.
 

Tikimės, kad mūsų šalis svečiams paliks malonius prisiminimus.
 

Tekstas ir nuotraukos I. Žukauskaitės

 

 

back   Atgal

 

tarp

VĮ Anykščių miškų urėdija

Vilniaus g. 101, LT-29142 Anykščiai.
Tel./faks. (+370 381) 58 577, el. paštas info@amu.lt 
www.amu.lt

Juridinių asmenų registro kodas 154117499, PVM kodas LT541174917
a.s. LT 154010043100080148, AB DNB bankas

Darbo laikas: I - IV 8.00 - 17.00; V 8.00 - 15.45, Pietų pertrauka 12.00 - 12.45

tarp
Naujienų prenumerata
© VĮ Anykščių miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design